HISTÓRIA

K záujmu o poľovníctvo ma priviedli môj otec a strýko, ktorí sa poľovníctvu a okrajovo aj výcviku poľovných psov venovali dlhé roky. Od detstva som bol vedený k láske k prírode a k poľovníctvu. Postupom času som sa začal vo väčšej miere zaujímať o chov a výcvik slovenských kopovov.

Prvé skúsenosti s výcvikom som nadobudol už v mladom veku. V roku 2006 som dostal sučku slovenského kopova Aidu zo Slovenskej Ľupče, ktorá vynikala ostrosťou na diviačiu zver a hlasitosťou na teplej stope. Bola prirodzeným hlásičom, vďaka čomu excelovala pri dohľadávaní zveri. Pri jej výcviku som sa začal podrobnejšie zaujímať o chov slovenských kopov a vecí s tým súvisiacich, čo viedlo k myšlienke založenia chovateľskej stanice.

Chovateľskú stanicu „spod Kamenného Janka“ som založil v roku 2014. Názov je inšpirovaný miestom nachádzajúcim sa v blízkosti mestskej časti Rimavskej Soboty Vyšná Pokoradz. Ide o kamenný útvar nazvaný podľa miestnej povesti Kamenný Janko. Je súčasťou prírodnej rezervácie pokoradské jazierka.

Zakladateľkou chovu bola Ester zo Španieho poľa. Následne sa pokračovateľkou stala sučka Bety spod kamenného Janka.  Svoju chovateľskú stanicu som v roku 2016 obohatil o sučku Heru z Hornej báby.

V súčasnosti pokračujem v činnosti s  vyššie spomenutých sučiek a ich potomkami.

KOPOVOM ZDAR!

T3