Bety spod Kamenného Janka na medzinárodnej Duričskej súžaži Putovný Pohár Medzinárodného KCHSK , skončila v I.c .

Foto ZO SLOVENSKÉHO DŇA NA SVETOVEJ VÝSTAVE ONE WITH NATURE 2021 – V JEDNOTE S PRÍRODOU Hungo – expo

Foto ZO SLOVENSKÉHO DŇA NA SVETOVEJ VÝSTAVE ONE WITH NATURE 2021 – V JEDNOTE S PRÍRODOU Hungo – expo Hera z Hornej Báby ako reprezentant za KCHSK

Div.,CAC, CACIT,Víťay MAR 2019 Hera z Hornej Báby – LSMP I.c Veľká Ves 2021.

Nová suka v chove!
CITA spod Kamenného Janka (Ester zo Španieho poľa x div. Haro Džunošaj)
Majiteľ: Ladislav Šebeň
Majiteľovi želám veľa ďalších úspechov. Kopovom zdar! ?

Memoriál Andreja Renča 2019

Bola to veľká česť štartovať na takomto vrcholovom podujatí ako je MAR.Hera si viedla veľmi dobre aj počas 2 výberových kôl, ktoré boli náročné a v oboch skončila ako prvá s počtom bodov 20 . Počas memorialu si viedla skvelo, prvé dva dni boli dosť vyrovnané a posledný deň rozhodol o poradí.
Hera robila všetky disciplíny ukážkovo a na plné počty bodov. Zavŕšila to na stope, ktorú vypracovala neskutočne precízne s oznamom na konci, ktorí priniesol aj extra body.Konečné ščítanie bodov potvrdilo, že Hera patrí k top psom na MAR . Ja som nesmierne hrdý a vdačný, že som sa mohol tejto vrcholovej súťaže zúčastniť. Venovali sme naozaj veľa času príprave počas roka a Hera nás stále utvrdzovala o svojich vysokých pracovných kvalitách. Bola to naša prvá veľká súťaž a verím, že sa aj vďaka nej zúčastníme ešte aj dalších. Veľké poďakovanie patrí všetkým , ktorí držali palce a podporovali nás, rovnako KCHSK a mojej rodine.


Memorial Alojza Rišku 2019

Milí priatelia, kynológovia a kopoviari! Dovoľte aby som sa vyjadril k MAIR lebo ma strašne veľa ľudí kontaktuje ako to tam prebiehalo a prečo Hera z Hornej báby dostala za odvahu známku 0. Podajutie bolo dobre z organizované, prvý deň si Hera počas poľovačky a disciplín viedla veľmi dobre, čo svedčí aj o známkach ktoré v ten deň dostala, ale ostala zranená ako aj Bety spod Kamenného Janka. Aj keď podľa rozhodcov sa zranily na tŕňoch( k príspevku pridávam foto, nech si každý zhodnotí a posúdi!). Tak Hera a Bety museli byť veterinárne ošetrené , aj keď som organizátorov žiadal hneď po poľovačke aby bol zavolaní veterinár, tak sa tak stalo po mojom naliehaní zhruba o 22:00. Sučky sme išli ošetriť do najbližšej veterinárnej ambulancie v Čadci. A to sa odzrkadlilo na ďalšom dni pri disciplíne odvaha. Vylosoval som si číslo 1 a Hera ešte nebola fit po narkóze a bola pod liekmi proti bolesti a v obore sa nachádzali kusi mäsa a ostatky zo zveriny. Tak sa Hera začala kŕmiť a výsledná známka bola 0. Mrzí ma že na takomto vrcholovom podujatí sa takéto niečo stane, kde by malo byť všetko v úplnom poriadku a takéto niečo by sa v obore nemalo nachádzať. Mohol som hneď po tejto disciplíne odstúpiť ale chcel som aby Hera dokončila memorial a aj napriek tomu mala 185b. Takže v tabuľke skočila na 12 mieste v celkovom hodnotení-neobstála. Podľa mňa si počínala veľmi dobre s pekným počtom bodov a nebyť zranenia, umiestnila by sa na prvých miestach.Chcel by som ešte spomenúť že Bety spod Kamenného Janka bola zranená aj pri disciplíne odvaha kde ju pri odchyte kanec zranil na stehne. Iba toľko k spomínanému memoriálu, snáď to každý kynológ pochopí. Kopovom zdar! ?